Gizlilik Politikası

Bu gizlilik ilkeleri whoissorgulama.org'un saklılık konusundaki mesulluklerini belirlenmesi amacıyla hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler whoissorgulama.org internet sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı prosedürlerinin kurallarını içermektedir.

IP adresinizi sunucularımızdaki problemlerin giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek amacıyla kullanacağız. IP adresiniz, sizi ve alış veriş sepetinizi tanımak ve açık demografik verilerinizin toplanması amacıyla kullanılacaktır.

whoissorgulama.org, kullanıcılarının kendi servisleri kanalı ile gönderdikleri, yayınladıkları verileri denetim ve sıkı denetim etmemektedir. Kullanıcılar, whoissorgulama.org servisleri tüketimi esnasında gerçekleştirecekleri aktivitelerin meşru sonuçlarından kaynaklı kendileri mesuldür.

Sitemizin müşteri veri tabanına kayıt formunda kullanıcılarımız, etkileşim verileri (isim, adres, telefon, e-posta adresi vb) gibi istenilen bütün bulgular belirtmelidir. Bu formda aldığımız etkileşim verilerini kullanıcılarımızın prosedürleri amacıyla alan adı verilerinde, acil hallerde ve faturanızın teslimatında kullanmaktayız. Kullanıcılarımız isteklerine bağlı olarak sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. Alınan finansal bulgular satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer lüzum duyulan hallerde kullanılacaktır. Bireye özel bulgular kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer lüzumlu hallerde bireyin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bulgular ve profil verileri ilaveten sitemizin içerisinde de toplanmaktadır. Bu verileri istenilen bütün hallerde kullanılabilir. Bu bulgular ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, şahsa özel içerik sağlanması hallerinde kullanılacaktır.

Sitemiz içerisinde diğer sitelere de bağlantılar bulunmaktadır. whoissorgulama.org adlı internet sitemiz diğer sitelerin saklılık politikaları ve içeriklerinden mesul değildir.

GÜVENLİK

Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen tüketimini ve izinsiz değiştirilmesini engellemek amacıyla firmamızca yapılan emniyet önlemleri bulunmaktadır. Bu emniyet önlemleri şunlardır;

1 - Whois Sorgulama hizmeti ücretsiz bir servistir sınırsızca kullanabilirsiniz "Kayıt Et" butonunda yer alan firmalar ile bir sorumluluğumuz bulunmamaktadır.

2 - Natro Whois sizden herhangi bir bilgi talep etmez.

Düzeltme / Yenileme

Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan bütün verilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir. Daha fazlası için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.